Program na stánku H2Ospodař!

Naši lektoři provedou Vaše návštěvníky cestou vody od její úpravy na pitnou, přes spotřebu a šetrné hospodaření v domácnostech až po její vyčištění nebo jim pomohou porozumět soužití vody se svou krajinou.

Spolek H2Ospodař! pořádá popularizační workshopy s tématikou šetrného hospodaření s vodou. Vše je názorně ukazováno na velkých interaktivních modelech. Modely obsluhují dva lektoři, lidé, kteří problematiku vody vystudovali či ji právě studují. Naším hlavním cílem je budovat úctu k vodě a ukazovat, jak s ní šetrně hospodařit.

Interaktivní stanoviště o rozloze cca 3×6 metrů je vždy zajištěno 2-3 lektory. Lidé se mohou pod vedením odborníka vyzkoušet zákonitosti průtoku vody v krajině, úpravu vody na pitnou, možnosti šetrného hospodaření s vodou v domácnosti, fungování čistírny odpadních vod, případně si spočítají svou vodní stopu.

V současné době nabízíme dva koncepty – Cesta vody a Voda v krajině.

Cesta vody

Když ráno vstaneme, uděláme si snídani, vyčistíme si zuby, dáme si sprchu a vyrážíme do školy či do práce. Málokdy se ale zamyslíme nad tím, jak pitná voda vzniká a jak se dostává do našich domácností. Účastníci akce zjistí, kde vzniká pitná voda, kterou každý z nás využívá v množství přibližně 100 litrů na den, a kde pak končí. Odnesou si konkrétní typy, jak s vodou lépe nakládat.

Voda v krajině

Účastníci akce se dozví, jak funguje distribuce vody na naší planetě a čím to je, že je potřeba s ní šetřit, ač je naše planeta „modrá“. Účastníci si na názorných modelech vyzkouší prvky krajiny a jejich schopnost vodu zadržet. Pochopí, jak je důležité s krajinou šetrně hospodařit a dozví se konkrétní možnosti, jak krajinu může měnit lidstvo, ale i oni jako jednotlivec ve svém nejbližším okolí.

Obecné informace

Cílová skupinaDle aktuálního obecenstva (na své si přijde jak laik, tak odborník, ale též i děti od 4 let)
Povaha výstavyDva až tři lektoři, kteří zábavnou formou představují jednotlivé fenomény
Místo realizaceVenkovní plocha či interiér (minimální plocha stánku je 18 m2)
Technické specifikacePřístup ke zdroji elektrického napětí a vody* (ideálně co nejblíže)
Naše hlavní cíle1) Aby účastnící odcházeli domů s dobrou náladou a pocitem užitečně stráveného času.
2) Aby účastníci znali tipy, jak sami mohou šetřit vodou v prostředí domova.
3) Aby účastníci chápali základní principy koloběhu pitné vody.
*Je nutné počítat s možným politím bezprostředního okolí stánku H2Ospodař!

Fotogalerie

Zaujal Vás tento workshop?