O nás

H2Ospodař!

Jak šetrně hospodařit s vodou.


Interaktivní výstavy

Workshopy pro školy, firmy a veřejnost

Vše založeno na osobním přístupu a zapojení účastníků.

Proč zrovna VODA?

Protože v oblasti osvěty jsou zatím největší rezervy patrné v oblastech vodního hospodářství a vodního režimu v krajině.


A jak to vše v roce 2017 začalo si můžete přečíst níže…

Jak pitná voda vzniká a jak se dostává k nám domů

Když ráno vstaneme, uděláme si kávu nebo čaj, vyčistíme si zuby, dáme si sprchu a vyrážíme do práce, či školy.

Kde tedy vzniká pitná voda, kterou každý z nás využívá v množství přibližně 100 l za den a kde končí? Je možné s ní nějak lépe nakládat?

Jsme mladí lidé, které hluboce oslovuje problematika hospodaření s pitnou vodou a výše položené otázky nám nedají spát. Především to, že na ně nezná odpověď většina našich spoluobčanů. Rozhodli jsme se proto fenomén „voda“ popularizovat a přiblížit toto téma široké veřejnosti a tím snad u nich i vybudovat úctu k tomuto vzácnému zdroji.

Zapojení jednotlivce a vlastní prožitek jsou pro nás tím nejdůležitějším

Pomocí workshopů a interaktivní výstavy šíříme povědomí o cestě pitné vody, ale také radíme, jak může každý z nás jednoduše a efektivně začít šetřit.

Na jaře 2017 jsme vyhráli soutěž Pro vodu pořádanou nadací partnerství. V září téhož roku jsme pak uspořádali první výstavu v Toulcově dvoře. Od té doby nás můžete vidět na různých festivalech a veletrzích. Dále školíme zaměstnance firem, odbornou veřejnost a v neposlední řadě pořádáme semináře na školách.


Metodika kalkulačky vodní stopy