Těsně po Velikonocích, 11. a 12. 4., pořádali v Národním muzeu naši kolegové ze CCBC festival přírodovědných filmů Nechme se překvapovat.
Mezi prvními konanými bloky byl i ten náš H2Ospodářský. Plný přednáškový sál v rámci něj nejprve zhlédl náš nový mini film, který jsme pro festival chystali od začátku roku. Účastníci, především žáci základních škol, zjistili, jak je to s dostupností pitné vody na světě, jak úzký je vztah lidí a vody i jaké technologie člověk vynalezl, aby si vyrobil pitnou vodu a vyčistil vodu odpadní.
Na video se můžete z pohodlí domova podívat zde:
Po projekci jsme pokračovali besedou o individuální denní spotřebě pitné vody a možnostech jejího snižování. Moc nás potěšilo, kolik účastníků se neváhalo do diskuze zapojit. Množství dotazů by vystačilo na dvouhodinový program, proto jsme bohužel museli některé otázky nechat bez odpovědi. Snad se k nim dostaneme příště!
Moc děkujeme CCBC za organizaci, Viky za skvělé moderování debaty a Národnímu muzeu za poskytnutí jeho krásných prostor.
Ještě jednou bychom tímto také chtěli moc poděkovat za ochotnou spolupráci Pražské vodohospodářské společnosti a jejich kontaktům z Pražských vodovodů a kanalizací. Díky jejich vstřícnému přístupu jsme mohli pořídit autentické záběry z provozu Podolské vodárny a pražské Ústřední čistírny odpadních vod.
Poslední a neméně velký dík patří Vojtovi Kovalovi za pomoc při nahrávání voiceoveru v cirkulárním studiu LOOPA a Jirkovi Suchanovi za kameru, střih a finální podobu filmu.