V září jsme se opět s výjezdy dostali do tempa

Souběžně s počátkem školního roku 2023/2024 se rapidně zvýšila naše výjezdová aktivita, z čehož máme obrovskou radost! Jasným trhákem měsíce září byl workshop Příběh kapky Jarmily, který jsme dětem z MŠ a žákům prvních či druhých tříd ZŠ stihnuli zprostředkovat hned 15x! Jednou jsme pro mladší děti z MŠ přichystali také workshop Cesta kapičky Jarmilky, který se během prázdnin oddělil od původního workshopu Příběh kapky a který je přizpůsoben dětem již od 3 let. Workshop Cesta vody jsme pro nižší stupeň ZŠ připravili 4x a z workshopů pro školy se do akce jednou dostala rovněž Voda v krajině. Kromě škol jsme působili i na veřejných akcích, např. tři dny jsme působili se stánkem na Envirofestu, během kterého jsme zároveň s druhou částí expozice byli na Ladronkafestu, vycestovali jsme do Mladé Boleslavi v rámci Škoda Green Weeku nebo jsme se dvakrát zúčastnili Dne otevřených dveří v nově otevřeném vzdělávacím centru U studánky poznání. Zmíněný Škoda Green Week pro nás neznamenal jen program na stánku H2Ospodař!, ale na akci jsme také přednášeli! V neposlední řadě jsme se jeden den vydali školit zaměstnance firmy Tivall do Krupky.

V pátek 8. září se Anča a Majda vydaly na Envirofest, hudební festival věnovaný enviromentální tématice. „Zeleně“ orientované stánky, včetně toho našeho „modrého“, utvořily velmi pestrý edukativní doprovodný program. Akce trvala až do neděle 10. září. Jelikož hlavním tématem H2Ospodař! stánku na Envirofestu byla Voda v krajině, mohli se v sobotu 9. září Filip a Bea zúčastnit Ladronkafestu, na kterém pro návštěvníky přichystali v doprovodné sekci festivalu stánek o Cestě vody.

Následující týden jsme započali prvním výjezdem školní rok 2023/2024. V úterý 12. září vyjely Alča a Nikča do plzeňských MŠ Slovany a MŠ Lochotín. Společně s kapkou Jarmilou strávily s dětmi velmi příjemné dopoledne, během kterého se s nimi bavily o tom, kde všude se s vodou mohou setkat a jak by se k ní měly chovat, aby se kapka Jarmila mohla usmívat.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Workshop vřele doporučuji pro malé i velké. Nadšení lektorek doplněné pomůckami, které děti nadchnou, co víc si přát. Velmi děkujeme a rádi si Vás pozveme znovu.

MŠ Slovany a MŠ Lochotín

Ve středu 13. září se Denča účastnila prvního zářijového Dne otevřených dveří (DOD) ve vzdělávacím centru U studánky poznání, kde byla na H2Ospodař! stanovišti s vodní stopou. Následující den jsme byli paralelně na dvou místech zároveň – Kačka a Annie se vydaly do Krupky, kde pro zaměstnance firmy Tivall zprostředkovaly komplexní školení o vodě, a Martin a Maka navštívili žáky ze ZŠ Běchovice, pro které připravili workshop Cesta vody. Ve stejné škole v pátek pokračovaly Maka a Annie, pro jednu třídu navázaly s workshopem Cesta vody a pro dvě nižší třídy udělaly workshop Příběh kapky Jarmily (Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ). Tento týden zakončila v sobotu 16. září Annie stánkem o spotřebě vody na akci Zažít město jinak na Letné.

V pondělí 18. září začala kapka Jarmila svůj perný týden v ZŠ a MŠ Dřísy, asistenci ji dělala Alča. Další den pak vyrazila s Nikčou a Majdou za dětmi z MŠ V Úvalu, příznivé počasí svolilo k pořádání workshopu ve venkovních prostorách.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

V odpoledních hodinách se Martin účastnil druhého DOD v nově otevřeném vzdělávacím centru U studánky poznání, které se zaměřuje na nám velmi blízkou environmentální tématiku.

Ve středu 20. září vyrazila expedice Kačka, Ondra, Alča a Annie do Mladé Boleslavi, kde se činila v rámci akce Škoda Green Week. Kačka a Ondra měli v dopoledních hodinách přednášku o cestě vody nejen s člověkem a trojice Kačka, Annie a Alča byla posléze odpoledne aktivní na H2Ospodař! stánku pro širokou veřejnost. Ve čtvrtek 21. září byly s kapkou Jarmilou v MŠ Poděbrady Maka a Nikča, druhé skupině menších dětí představily její mladší verzi – kapičku Jarmilku (Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ). Týden zakončily Annie a Kája v ZŠ Emy Destinnové, kde si dvě třídy vyslechly povídaní o kapce Jarmile.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

V úterý 26. září se Terka, Kája a Alča vydaly do MŠ Zahrádka, kde pro děti přichystaly povídání o kapce Jarmile. Další den vyrazila dvojice Nikča a Majda do ZŠ Vraný, kde s žáky za pomoci interaktivních modelů probrala chování vody v krajině.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Děkujeme H2Ospodářům za skvělý program Voda v krajině. Pro žáky měli vše bezvadně připravené, přivezli si spoustu modelů na ukázku. Oceňujeme interaktivitu, vizuální názornost a důraz na aktivitu žáků. Těšíme se na další společné téma.

ZŠ Vraný

Výjezdy za září ukončily v pátek 29. září Alča a Annie, které vyjely do ZŠ a MŠ Nymburk Komenského, kde pro první dvě třídy žáků ZŠ a jednu skupinu dětí MŠ připravily, s doprovodem kapky Jarmily, interaktivní workshop o tom, jakou roli hraje voda v jejich životech.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

V následujícím měsíci rozhodně nebudeme zahálet! S jistotou už nás čeká několik školních workshopů (Cesta vody, Příběh kapky Jarmily a Cesta kapičky Jarmilky), dále budeme aktivní i na veřejných akcích různého typu, proběhne určitě i jedna akce pro zaměstnance. Volná místa, která můžete sledovat v našem KALENDÁŘI, se pomalu ale jistě plní! Ať už se budete chtít zeptat na cokoliv, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat ZDE.
Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další společné výzvy!