V květnu se nejvíce ke slovu dostala kapička Jarmilka

V květnu jsem velmi aktivně navštěvovali základní školy, v pěti různých ZŠ jsme celkově strávili 7 dní. Třikrát jsme vyrazili do školy mateřské a jednou též do obchodní akademie. Nejvíce populární byl workshop Příběh kapky, který jsme dokázali zprostředkovat pro patnáct skupin! Šestkrát poté proběhl workshop Cesta vody a čtyři třídy rovněž absolvovaly workshop zaměřený na problematiku Vody v krajině. Mimo jiné jsme dvakrát přednášeli – jednou ve Svatojánské koleji pro budoucí pedagogy, podruhé v anglickém jazyce na události Flower Power Spring Party. Zapomenout nelze ani na jednu celodenní veřejnou akci, kde jsme působili na našem H2Ospodař! stánku – Mikroklima 2023.

První akcí v květnu nebyl workshop ani výstava, nýbrž společensko-popularizační událost Jarní tání s H2Ospodař!

Ve středu 3. května se první ročník akce konal v prostorách GreenTable, kde se sešlo přibližně třicet členů, partnerů a příznivců našeho spolku.

O programu večera, jehož hlavním bodem byly příspěvky s environmentální tématikou, si můžete přečíst v samostatném příspěvku Jarní tání 2023.

My ještě jednou děkujeme všem přítomným za příjemně strávený večer a těšíme se na další ročníky akce!

Hned další den ráno vyrazila Alča za žáky ZŠ Běchovice, pro které nachystala workshop Příběh kapky, vzhledem k počasí mohl workshop proběhnout ve venkovních prostorách.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Zkrácený první květnový týden zakončila v pátek 5. května dvojice Tomáš a Kája, která navštívila žáky ZŠ Libochovičky, se kterými prošla workshopem Voda v krajině.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Máme radost, že se vám naše workshopy líbily! Těšíme se opět někdy na viděnou, pravděpodobně s jinou třídou či u jiného workshopu.

Další týden započala kapička Jarmilka v MŠ FlowerGarten s.r.o., do které za dětmi ve středu 10. května přijeli Tomáš a Kačka.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Zábavný, pestrý, příjemný a tematicky vyčerpávající program, který (nejen) zúčastněné děti poučil, pobavil, ale také udržel v pozornosti po dlouhou dobu.

MŠ FlowerGarten s.r.o.

Den poté absolvovala s Kájou další workshop zaměřený na její strastiplný příběh, konkrétně s dětmi v MŠ Opalinka.

V pátek 12. května se Kačka a Alča vydaly do Svatojánské koleje, přednáška Cesta vody byla doplněná o tipy, jak pracovat s dětmi s vodní tématikou. Došlo též k představení a k ukázce didaktických pomůcek.

Následující týden jsme byli v akci každý den. Nejprve vyjela dvojice Majda a Alča s kapičkou Jarmilkou do Bratrské školy, ve které další den pokračovaly Kája a Annie s workshopem Cesta vody. Ve středu 17. května pak Kája a Lucka navštívily děti z MŠ Pampeliška, kde udělaly workshop Příběh kapky.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Velmi přínosný program pro vztah k vodě a ekologii obecně.

MŠ Pampeliška

Kapička Jarmilka byla v pohybu i po zbytek pracovního týdne, Denča a Lucka s ní oba dny navštívily žáky ze ZŠ Gutova.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

V úterý 23. května dorazili Martin a Kačka do Obchodní akademie Bubeneč, kde se studenty velmi komplexně probrali Cestu vody.

Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ

Přínosné a zajímavé oživení praktického tématu, hodící se obsahově do několika předmětů, vřele doporučuji.

Obchodní akademie Bubeneč

Ve čtvrtek 25. května pak Denča a Martin působili na H2Ospodař! stánku v rámci akce Mikroklima 2023.

Tento týden zakončila Kája v pátek 26. května workshopem Příběh kapky, který absolvovali žáci ZŠ Libochovičky.

Závěr měsíce jsme rovněž byli v akci, v pondělí 29. května vyrazila dvojice Nikča a Lucka do ZŠ Jakutská, kde s žáky probraly problematiku Vody v krajině.

Stejný workshop na stejném místě přichystali hned následující den pro jednu třídu Martin a Denča, pro další dvě pak zprostředkovali workshop Cesta vody.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Květen uzavřeli v úterý 30. května ve večerních hodinách Ondra, Kačka a Kuba na akci Flower Power Spring Party, kde v anglickém jazyce povídali o vodní problematice na setkání nizozemsko-české business komunity.

Následující měsíc bude pro H2Ospodař! hlavně ve znamení veřejných akcí, na kterých budeme působit na našem stánku. Těšíme se na všechny zájemce o vodní tématiku, rádi si se všemi popovídáme! Kromě toho bude opět dost vytížená kapička Jarmilka, ke konci měsíce vyrazí dokonce až do daleké Ostravy.