V dubnu jsme se prakticky nezastavili

Takový měsíc, jako byl tento duben, jsme v naší H2Ospodař! historii ještě nezažili! Pro školy jsme zprostředkovali celkem 27 workshopů – jedenáct z toho byla Cesta vody, po osmi pak Voda v krajině a Příběh kapky. Kromě workshopů pro školy jsme se aktivně účastnili i spousty dalších událostí – dvakrát jsme přednášeli v rámci festivalu (Nechme se překvapovat a AFO), třikrát jsme diskutovali s veřejností na H2Ospodař! stánku během oslav Dne Země, převážně o problematice Vody v krajině, jednou jsme pro děti připravili doprovodný program na oslavě čarodějnic (Začarovaná cesta vody) a byli jsme hlavní částí Týdne minimálního dopadu na planetu ve firmě LEGO, kde jsme šest dnů školili zaměstnance o problematice vody a o šetrném zacházení s ní.

První týden v dubnu se do akce dostala pouze kapička Jarmilka. Nejprve vyrazila s Alčou v pondělí 3. dubna za dětmi do MŠ Vyšehrádek s.r.o. a hned o den později pak s Kačkou a s Filipem za žáky Victoria School s.r.o. (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ).

Po Velikonocích jsme na festivalu Nechme se překvapovat (viz samostatný příspěvek) představili naše nové video, které obsahuje i záběry z Ústřední čistírny odpadních vod v Praze či z Podolské vodárny. Po videu pak následovala debata s moderátory, do které se zapojil velký počet účastníků, kteří obsadili sál Národního muzea.

Ve středu 12. dubna navštívil Filip studenty a studentky Svatojánské koleje, pro které připravil obsáhlý program o vodárenských a čistírenských technologiích, o vodě v krajině a též o vodní stopě, kterou lze spočítat přímo na našem webu – Kalkulačka vodní stopy.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Děkujeme za zajímavý program s mnohými originálními nápaditě promyšlenými pomůckami, které umožňují praktické provedení pokusů. Program můžeme doporučit pro děti a studenty všech věkových kategorií. Přívětivý lektor zaujal odborností, kterou dokázal flexibilně přizpůsobit cílové kategorii posluchačů.

Svatojánská kolej

Ve čtvrtek 13. dubna vyjela čtveřice Anča, Alča, Nikča a Majda do ZŠ Glowackého, kde pro děti přichystala workshop Příběh kapky (Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ).

Zkrácený povelikonoční týden zakončili v pátek 14. dubna Maka a Tomáš v ZŠ Radotín, ve které pro tři třídy zprostředkovali interaktivní workshop Cesta vody.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Program určitě doporučuji! Zaujal žáky II. stupně, velmi praktické a názorné!

ZŠ Radotín

Další týden započaly v pondělí 17. dubna Maka a Kačka v ZŠ Doberská, na programu dne byl kombinovaný workshop Cesta vody a Voda v krajině. V úterý 18. dubna se ke slovu dostala kapička Jarmilka, která společně s Alčou vyrazila za dětmi z MŠ Malvína (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ).

Ve středu 19. dubna započalo obrovské školení zaměstnanců ve firmě LEGO, které s nedělní pauzou trvalo až do úterý 25. dubna. O naší činnosti v rámci Týdne minimálního dopadu si můžete přečíst v samostatném příspěvku.

Během výše zmíněného školení jsme aktivně jezdili i na další místa. Ve čtvrtek 20. dubna obstaraly Kačka a Majda H2Ospodař! stánek zaměřený na Vodu v krajině v rámci oslav Dne Země ve Stodůlkách (Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ). Na tuto událost se Denča a Kája vydaly den poté do Újezdu nad Lesy, kde svým programem napodobily dvojici z předchozího dne (Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ). V pondělí 24. dubna ještě souběžně s obsáhlým školením vyrazila Maka do MŠ Nebušice, kde uskutečnila workshop Příběh kapky (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ).

Ani po skončení školení ve firmě LEGO jsme nepolevili a hned ve středu 26. dubna se Maka a Kája vydaly do ZŠ Dřísy, kde se věnovaly problematice Vody v krajině (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ). Ve čtvrtek 27. dubna jsme opět byli na dvou místech zároveň – Ondra a Alča s žáky ZŠ Molekula probírali Cestu vody (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ) a Nikča a Majda vyrazily do parku Lannova, kde zprostředkovaly stánek zaměřený na Vodu v krajině na oslavu Dne Země (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ). V pátek 28. dubna Kuba a Kačka přijeli do Olomouce, kde při příležitosti festivalu akademických filmů (AFO) absolvovali s účastníky procházku s povídáním o Vodě ve městě. Tento měsíc jsme zakončili na čarodějnické akci ve Žlutých Lázních, kde jsme pro děti přichystali Začarovanou cestu vody (Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ).

Program moc doporučujeme, mnoho informací, pro každou věkovou skupinu jiný typ programu.

ZŠ Molekula

V květnu budeme oproti dubnu, alespoň co se výjezdů týče, “lenošit“, nicméně flákat se rozhodně nebudeme! Vyrazíme do mateřských a základních škol a též do jedné školy střední, jednat se bude jak o workshopy Příběh kapky a Cesta vody, tak o Vodu v krajině. Krom škol se opět vydáme i na jednu veřejnou akci, kde pro zájemce postavíme H2Ospodař! stánek, a jednou budeme přednášet pro pedagogy. Na začátku měsíce se rovněž uskuteční první ročník společensko-popularizační akce Jarní tání s H2Ospodař!, ze které bychom rádi udělali příjemnou tradici pro naše členy, partnery a příznivce!