Únor byl pro nás velmi pestrý

V únoru za sebou mají H2Ospodáři dvě konference, jednu pro žáky, druhou převážně pro učitele, a rovněž dva výjezdy do škol, kde se uskutečnily workshopy Příběh kapky a Voda v krajině. Souběžně probíhají přípravy na festival Nechme se překvapovat, který se uskuteční v Národním muzeu. V rámci těchto příprav jsme byli na dvou exkurzích – na Nové vodní lince pražské Ústřední čistírny odpadních vod a poté na Podolské vodárně.

Nejprve jsme se ve čtvrtek 9. února zúčastnili Vědecké konference v Kolíně, která byla koncipována pro žáky 2. stupně základní školy. Filip s Kačkou pro ně přizpůsobili náš stánek, na kterém povídali o vodě a šetrném zacházení s ní, v průběhu se řeč dostala na vodu pitnou, odpadní i tu, která se nachází v krajině. Děkujeme za pozvání a jsme rádi, že jsme se mohli o vodě bavit s žáky kolínských základních škol!

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Líbila se mi práce s dětmi, to jak je dokážete zaujmout, vtáhnout „do děje“ a jak umíte získat jejich pozornost.

Vědecká konference v Kolíně

V úterý 21. února strávily Anča a Denča dopoledne v MŠ Zahrada, kde vyprávěly pro dvě skupiny dětí Příběh naší malé kapičky Jarmilky.

Ve středu 22. února pak probraly Kája a Annie s žáky ZŠ Litvínovská problematiku vody v krajině, workshop absolvovaly hned tři třídy.

Ke konci měsíce se uskutečnila konference Nakopněte svoji školu, na které H2Ospodáře zastupovali Ondra s Davidem, na místě naslouchali rad z ostatních částí programu. Kromě toho se aktivně zapojili do jeho chodu, v pondělí 27. února měli sekci o problematice vody a šetrném zacházení.

V březnu nás čeká minimálně 8 výjezdů do základních či středních škol, své slovo dostane Příběh kapky, Cesta vody i Voda v krajině!