Pestrý říjen zakončila ve velkém kapka Jarmila

Říjen byl pro H2Ospodař! opravdu pestrým měsícem! Nejvíce jsme se činili s kapkou Jarmilou, hlavní díky druhé půlce měsíce, kdy se dostala do akce 13x. Třikrát proběhl workshop Voda v krajině, dvakrát Cesta vody a jednou Cesta kapičky. Kromě naší činnosti ve školách jsme byli aktivní i v jiných sférách – na konferenci pro učitele mateřských škol v Toulcově Dvoře, na veřejné akci Noc vědců, na přednášce v Minimum Waste, na tiskové konferenci U studánky poznání či během networkingu na akci Net Zero Best Practice Sharing.

V úterý 3. října Alča navštívila děti z MŠ Vraný, které provedla životním příběhem kapičky Jarmilky, aby poznaly, co vše pro ně život s vodou představuje.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Velmi doporučuji workshop Cesta kapičky Jarmilky, který je vhodný pro děti předškolního věku. Na děti čekalo dobrodružné objevování a cestování s kapičkou. Děti se dozvěděly, kde všude se voda schovává a komu všemu voda slouží. S velmi milou paní lektorkou děti plnily interaktivní úkoly, při kterých si prakticky ukázaly, jak s vodou šetřit.

MŠ Vraný

Toho samého dne se ve večerních hodinách Ondra a Kačka vydali na akci Net Zero Best Practice Sharing, která proběhla v prostorách Hotelu Jalta. Po Ondrově přednášce se zapojili do networkingu o udržitelnosti.

Ve středu 4. října vyjely Terka a Kája do Jeslí a školky Medvědi Kolín, kde s dětmi prošly klikatou cestou kapky Jarmily.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Tématika přizpůsobená věku dětí a pojatá velmi inspirativní formou! Workshop bavil děti i dospělé.

Jesle a školka Medvědi Kolín

Ve čtvrtek 5. října Maka a Tomáš zprostředkovali program pro žáky ZŠ v ekocentru Studánka, zaměřili se podrobně na jednotlivé úseky cesty vody. Týden zakončili Martin a Denča na akci Noc vědců, během které působili na H2Ospodař! stánku na VŠCHT v Praze. Návštěvníci se na stánku seznámili s částmi vodní infrastruktury a jejím významem.

Ve čtvrtek 12. října se Tomáš a Maka vydali za žáky ZŠ Na Křídlech, se kterými interaktivní cestou probrali jednotlivé úseky cesty vody, a to nejen s člověkem.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Přátelský přístup, skvělá interakce s dětmi, propracované a zajímavé pomůcky, skvěle připravený workshop. Užily si to děti, ale i my dospělí. Děkujeme!

ZŠ Na Křídlech

Onen samý den ve večerních hodinách Kuba a Kačka odstartovali sérii H2Ospodař! přednášek na téma Cesta vody v prostorách Minimum Waste. První tematický blok nesl název Voda je život! a po přednášce byl prostor i na diskuzi.

V úterý 17. října zprostředkovali Majda a Ríša v prostorách Ekocentra Studánka workshop Voda v krajině pro žáky ZŠ. Souběžně se v úterý činily Terka a Kája, které zastupovaly H2Ospodař! na konferenci pro učitele mateřských škol. Konference EVVO se konala v Toulcově dvoře a zmíněná dvojice nás reprezentovala na našem stánku. Ve čtvrtek 19. října jsme opět zavítali do lokality U studánky poznání, tentokrát zde probíhala tisková konference, v rámci které se Kačka a Tomáš postarali o H2Ospodař! stanoviště. Týden zakončily Annie a Terka, které se společně s kapkou Jarmilou vydaly vyprávět příběh o vodě žákům ze ZŠ Kuncova.

Na páteční výjezd v ZŠ Kuncova navázala dvojice Annie a Denča, která opět žákům představovala kapku Jarmilu a její vodní příběh. Další den, v úterý 24. října, se Majda a Nikča vypravily za dětmi z MŠ Na Zvoničce, kterým zpestřily dopoledne povídáním o příběhu kapky Jarmily.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Měsíc říjen zakončili Alča, Terka a Ríša v MŠ Bílá, kde pro děti zprostředkovali interaktivní program o tom, jakou roli hraje voda v jejich životech. Přítomní si vyzkoušeli i to, jak mohou s vodou šetrně nakládat v prostředí domácnosti.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Listopad pro nás bude velkým měsícem. Čeká nás prozatím nejdelší působení v rámci jedné školy v historii H2Ospodař! – budeme tam celkem 9 dní, které budou rozděleny pouze jedním víkendem! Během těchto výjezdů se do akce dostane Příběh kapky Jarmily, Cesta vody i Voda v krajině. Navštívíme i další školy, budeme se činit též na veřejných akcích a zúčastníme se jedné konference. Vzhůru listopadovým výzvám!