Nový program pro mateřské školy

Každý z nás má v dnešní době svá trápení, stejně tak i kapička Jarmilka.
Byla tady, když na planetě Zemi vznikal život, potkala se s mamuty i faraony, hodovala na dvorech králů. Kolovala po Zemi zkrátka odjakživa a všechno bylo v pořádku, dokud se nezačaly dít nedobré věci. Člověk změnil krajinu, zničit koryta řek, tůňky i mokřady. Čím dál víc nutí Jarmilku pracovat a určuje jí, kudy má téct. Voda je stále špinavější a lidé s ní plýtvají, kde se dá. Proto teď hledá kapička rytíře, odvážné děti, kteří jí pomohou od jejího trápení.

Pro koho je program určený?

Interaktivní workshop je určen primárně pro děti od 3 do 6 let. Vhodný je však i pro nižší ročníky 1. stupně ZŠ.

Jak workshop probíhá?

Celý workshop trvá až 90 minut a děti v něm aktivně pracují s kvalifikovaným lektorem za pomoci velkých interaktivních exponátů.

Jaká jsou hlavní témata?

Děti se za pomocí kapičky a lektora seznámí s těmito tématy:

  • koloběh vody
  • jak vypadá zdravé i nevhodné uspořádání krajiny
  • úpravna vody
  • spotřeba vody v domácnostech
  • šetrné hospodaření vody

Cílem programu je dětem prakticky a názorně ukázat, jak by měla vypadat zdravá krajina a co může každý z nás udělat pro to, aby kapička Jarmilka už nebyla smutná. Věříme, že každý z nás toho může byť jen malou akcí mnoho změnit. Učíme děti úctě k tomuto vzácnému, životodárnému zdroji.

Zaujala Vás tento program ? 

Kontaktujte nás. Jsme tu pro Vás. Kontakt pro školky je:

skoly@h2ospodar.cz

tel: +420 724 770 980

Program je vyvinut za podpory Hl.m. Prahy a ve spolupráci se společností Y SOFT CORPORATION, A.S., která nám pomáhá s vývojem exponátů, aby byl zážitek pokud možno co nejvíce autentický.