Kde jsou machři na vodu? Sledujte je!

Samozřejmě u nás v týmu H2Ospodářů  jsou ti správní machři na vodu. Náš tým však nejsou lidé posbírání z ulice. Všichni jsou to studenti či absolventi vysokých škol, na kterých se studiem a výzkumem vody zabývají. Jednou z takových škol je VŠCHT, konkrétně fakulta technologie a ochrany prostředí, ústav technologie vody a prostředí. Na tomto ústavu působí velká řada odborníků, vědců, kteří jsou nejen pedagogové předávající své znalosti mladým generacím v rámci bakalářských, magisterských a doktorandských programů, ale především badatelé, kteří posouvají dál poznání v oblasti vody.

Jejich výzkum je opravdu dobré sledovat, protože se zabývají mnoha aktuálními tématy, která trápí běžné smrtelníky. Uveďme si pár příkladů. Recyklace odpadních vod pro využití ve vodním hospodářství měst budoucnosti, technologie pro odstranění antibiotické resistence z čistírenských kalů aplikovaných v zemědělství, nebo využití specifických analýz odpadní vody za účelem snížení emisí do vodního ekosystému.  Krom dlouhodobých výzkumů se odborníci z tohoto ústavu zabývají i aktuálními tématy, jako je třeba koronavirus ve vodě.

Zkrátka, pokud jste fandou vody, tak určitě sledujte aktuality tohoto ústavu, protože se dozvíte mnoho zajímavých a ověřených zpráv. A pokud nemáte čas sledovat vše, tak nebojte, my H2Ospodáři pro Vás budeme monitorovat, co je nového a vždy vás na to včas upozorníme.