Jaký byl rok 2021

Jaký byl čtvrtý rok působení našeho spolku H2Ospodař!? Byl to rok plný výzev, odhalování tajů online světa, učení se novým věcem, ale hlavně rok plný vody, veřejných akcí a workshopů na školách. Jsme moc rádi, že je o naši činnost stále větší zájem a těšíme se na letošní rok- bude to jízda.

ROK 2021 v číslech

Rok 2021 byl pro nás velmi úspěšný. Ačkoliv jsme na jaře 2021 kvůli pandemické situaci nemohli osobně do škol, byli jsme velmi aktivní v online světě. Připravili jsme online kalkulačku vodní stopy (dostupná v češtině jako první na internetu), kterou si od března 2021 spočítalo necelých 5 tisíc uživatelů. Uspořádali jsme s partnerskou organizací CCBC online vzdělávací kvíz, kterého se v Den Země zúčastnilo více než tisíc žáků. Připravili jsme pracovní listy vycházející z našich vzdělávacích videí. Celkový dosah této činnosti byl také k tisíci žáků.

Od května jsme již začali jezdit na venkovní akce a do škol. V roce 2021 jsme uspořádali celkem 20 workshopů na školách. Celkem tyto workshopy shlédly 4 stovky dětí. Také jsme v létě uspořádali 22 workshopů na příměstských táborech. Touto činností jsme oslovili přes pět set dětí. Zúčastnili jsme se 11 veřejných akcí v rámci Prahy i mimo ni. Během těchto akcí jsme měli šanci oslovit až 31 tisíc osob. Jednalo se např. o Veletrh vědy, Ladronka Fest, Voda je život, Noc vědců, Dny zdraví, Den Země v Horním Maršově či Oslavy sklizně v Botanické zahradě.

Jsme s Vámi také skrze sociální sítě. Pravidelně pro Vás připravujeme aktuality o vodě a to jak na Facebooku, tak na Instagramu a vy nás sledujete čím dál tím víc. Moc děkujeme.

Kde a jak jsme v roce 2021 prezentovalidosah (zaokrouhleni na 100)
Online činnost9 tisíc osob
Žáci základních a středních škol10 tisíc osob
Veřejné akce31tisíc osob