Jaký byl čtvrtý rok působení našeho spolku H2Ospodař!? Byl to rok plný výzev, odhalování tajů online světa, učení se novým věcem, ale hlavně rok plný vody, veřejných akcí a workshopů na školách. Jsme moc rádi, že je o naši činnost stále větší zájem a těšíme se na letošní rok- bude to jízda.

ROK 2021 v číslech

Rok 2021 byl pro nás velmi úspěšný. Ačkoliv jsme na jaře 2021 kvůli pandemické situaci nemohli osobně do škol, byli jsme velmi aktivní v online světě. Připravili jsme online kalkulačku vodní stopy (dostupná v češtině jako první na internetu), kterou si od března 2021 spočítalo necelých 5 tisíc uživatelů. Uspořádali jsme s partnerskou organizací CCBC online vzdělávací kvíz, kterého se v Den Země zúčastnilo více než tisíc žáků. Připravili jsme pracovní listy vycházející z našich vzdělávacích videí. Celkový dosah této činnosti byl také k tisíci žáků.

Od května jsme již začali jezdit na venkovní akce a do škol. V roce 2021 jsme uspořádali celkem 20 workshopů na školách. Celkem tyto workshopy shlédly 4 stovky dětí. Také jsme v létě uspořádali 22 workshopů na příměstských táborech. Touto činností jsme oslovili přes pět set dětí. Zúčastnili jsme se 11 veřejných akcí v rámci Prahy i mimo ni. Během těchto akcí jsme měli šanci oslovit až 31 tisíc osob. Jednalo se např. o Veletrh vědy, Ladronka Fest, Voda je život, Noc vědců, Dny zdraví, Den Země v Horním Maršově či Oslavy sklizně v Botanické zahradě.

Jsme s Vámi také skrze sociální sítě. Pravidelně pro Vás připravujeme aktuality o vodě a to jak na Facebooku, tak na Instagramu a vy nás sledujete čím dál tím víc. Moc děkujeme.

Kde a jak jsme v roce 2021 prezentovalidosah (zaokrouhleni na 100)
Online činnost9 tisíc osob
Žáci základních a středních škol10 tisíc osob
Veřejné akce31tisíc osob