H2Ospodař! stánek na hudebním festivalu Rock for People

Známý hudební festival Rock for People byl pořádán v Parku 360 v Hradci Králové. Kromě jiných na něm vystoupili třeba Machine Gun Kelly či kapely Slipknot a THE1975. Konal se od čtvrtka 8. června do neděle 11. června a my jsme byli na našem stánku v akci všechny čtyři dny!

H2Ospodař! stánek v doprovodné sekci festivalu nabídl rozsáhlý program pro všechny věkové skupiny účastníků.

Povídali jsem o úpravě surové vody na vodu pitnou, o spotřebě vody v domácnostech a možnostech, jak s vodou může každý z nás zacházet šetrněji, o čištění odpadních vod, o vodě v krajině, ale také třeba o konceptu vodní stopy, což je problematika, která bude v dalších letech velmi důležitá a často probíraná.

Vícedenní akce si vyžádala zvýšenou mobilizaci našich lektorů – během čtyř dnů se na H2Ospodař! stánku prostřídali Nikča, Majda, Annie, David, Kuba, Lucka a Leona.

Všichni obstáli zvídavým otázkám od účastníků festivalu ohledně vodní problematiky, a kromě toho také zvládli porazit (ne)přízeň počasí, které v některých pasážích značně podtrhlo zážitky z festivalu Rock for People.

Kromě stálých exponátů jsme pro účastníky měli připravený též foto-rámeček s #kazdakapkasepocita a tématikou H2Ospodař!, aby si mohli i po čase vzpomenout na prožitky z letošního festivalu a na znalosti o vodě, které na našem stánku získali, včetně tipů, jak šetřit s vodou v domácnosti.

Zapomenout nelze ani na QR kód jako přímou linku na Kalkulačku vodní stopy, která je k dispozici na našem webu a kterou si tak ti nejvíce zvědaví účastníci mohli ze svého mobilního zařízení spočítat přímo na místě!

Byli to pro nás náročné čtyři dny, nicméně máme obrovskou radost, že jsme mohli o vodě povídat všem, kteří se chtěli o této problematice dozvědět něco nového! Pečlivě budeme sledovat termín dalšího ročníku hudebního festivalu Rock for People. A jelikož budeme přes léto poctivě pracovat na dalších modelech, bude v našich možnostech výstavu ještě rozšířit!