H2Ospodař! jako hlavní část Týdne minimálního dopadu ve firmě LEGO

Šest dnů, pět H2Ospodař! stanovišť a více než tisíc proškolených zaměstnanců, tak by se dalo shrnout naše působení ve firmě LEGO v rámci Týdne minimálního dopadu!

Od 17. do 25. dubna probíhal ve firmě LEGO Zero Impact Week, tedy Týden minimálního dopadu na planetu. My jsme se zapojili od středy 19. dubna, a kromě neděle jsme byli v akci každý den až do konce události. Pro zaměstnance jsme připravili pět stanovišť, každé zaměřené na jinou vodní problematiku. V různých budovách obrovského komplexu se tak vystřídaly stánky o úpravě pitné vody, o spotřebě vody, o šetření vodou v domácnosti, o čištění odpadních vod a také o vodě v krajině.

Z našich řad jsme mobilizovali takřka každého, do chodu celofiremní akce se zapojili Kuba, Ondra, Alča, Bea, Martin, Filip, Anča, Denča, Kája, Nikča, Tomáš a Lucka. Ostatní H2Ospodař! lektoři se činili na dalších místech, jelikož jsme ve čtvrtek, v pátek a v pondělí zároveň povídali o vodě i při jiných příležitostech. Pětice Denča, Anča, Lucka, Nikča a Ondra se dostala do kontaktu s nejvíce zaměstnanci firmy LEGO, jelikož všichni se na stáncích postarali rovnou o tři celodenní školení!

Za účast na H2Ospodař! stánku obdrželi zaměstnanci kromě získaných vědomostí a tipů, jak šetrněji hospodařit s vodou, ještě drobné odměny, a to jak od nás, tak od firmy LEGO. Dále se mohli zapojit do celofiremních soutěží o sety stavebnic LEGO, podmínkou pro účast bylo vyplnění kvízu s otázkami z Týdne minimálního dopadu, navržení podnětu, jak by firma mohla lépe nakládat s vodou, s energiemi či s odpady, nebo účast ve hře, která byla zaměřena na třídění odpadu s následnou recyklací.

Děkujeme za možnost podílet se na tak velké akci – bylo to skvělé a moc jsme si to užili!