Červen ve znamení veřejných akcí a Příběhu kapky

Za minulý měsíc za sebou máme hned pět veřejných akcích, jednou z nich, tou největší, byl čtyřdenní hudební festival Rock for People! Dále jsme byli také velmi aktivní v mateřských školách a v nejnižších třídách škol základních, pro které jsme povídali oblíbený workshop Příběh kapky rovnou devatenáctkrát, a to na pěti různých místech. Zvládli jsme zprostředkovat rovněž jednu Cestu vody a v úvodním výčtu nemůžeme zapomenout ani na naši přednášku o vodní stopě a příbuzné problematice na HAMU.

Hned první červnový den jsme se zúčastnili Dnu dětí na Smíchovské náplavce, kde pro děti Filip, Annie a Pája na našem stánku přichystali program Po stopách kapky Jarmilky.

Dále Kačka a Bea v sobotu 3. června povídali o cestě vody na události Cyklozvonění 2023.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Expozice byla velmi zajímavá a rozhodně měla co sdělit.

Cyklozvonění 2023

Akční závěr týdne včetně jeho víkendu uzavřeli Kuba a Kačka v neděli 4. června, kdy na HAMU přednášeli o vodní stopě.

V pondělí 5. června Kačka a Anča navštívily žáky ZŠ Na Dlouhém lánu, se kterými prošly Příběhem kapky. Workshop o důležitosti vody a její roli v životě absolvovaly hned tři třídy.

O den později vyjela Alča do Tuchlovic do Letního klubu Budka, kde si s dětmi povídala o kapičce Jarmilce a jejím příběhu.

Od čtvrtka 8. června do neděle 11. června se konal světově známý hudební festival Rock for People. Do Hradce Králové jsme se vydali i my a přichystali H2Ospodař! stánek v doprovodné sekci hlavního hudebního programu.

Během těchto čtyř dnů se nám na stánku, kde se za celý festival prostřídalo sedm lektorů, otočily stovky lidí se zájmem o vodní problematiku!

Další informace o našem působení na Rock for People si můžete v samostatném příspěvku.

V úterý 13. června jsme byli na dvou akcích zároveň – pětice Denča, Filip, Annie, Bea a Pája byli na H2Ospodař! stánku na události Voda je život a Alča zahájila naše třídenní působení na MŠ Vinoř, jehož náplní byly workshopy Příběh kapky. Na její činnost navázaly ve středu a ve čtvrtek Denča a Pája, za tyto tři dny náš workshop absolvovalo hned osm skupin dětí.

Hodnocení akce – VYNIKAJÍCÍ

Oceňuji promyšlenost programu, který děti velice zaujal a byl pro ně velkým přínosem.

MŠ Vinoř

Týden zakončili v pátek 16. června v ZŠ Libochovičky Kuba a Lucka, kteří s žáky probrali Cestu vody.

V pondělí 19. června vyjely Alča a Nikča do ZŠ Montessori Slaný, kde společně s kapičkou Jarmilkou strávily s žáky téměř celé dopoledne.

Hodnocení akce – VELMI DOBRÉ

Ve středu 21. června proběhl na Kulaťáku v Praze 6 VědaFest 2023 – největší venkovní populárně naučná akce v ČR. Na H2Ospodař! stánku si s účastníky povídali Martin a Denča, dopoledne bylo ve znamení dětí ze škol, odpoledne pak patřilo rodinám s dětmi. Těší nás, že jsme nebyli jediným stánkem o vodní problematice, svou účastí letošní ročník podpořili také Ústav technologie vody a prostředí VŠCHT Praha a Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

V pátek 23. června jsem navštívily své partnery z Pálečského statku, kteří pořádají workshopy pro školy za účelem rozvíjení žáků v klíčových environmentálních oblastech. Během prohlídky míst, kde probíhá samotná terénní výuka, jsme viděli např. tůňky či kořenovou čistírnu.

Ještě jednou děkujeme za provedení a máme velkou radost, že díky vám pro žáky existují možnosti, jak si osvojit vzory dobré praxe v oblasti ochrany přírody a managementu přírodních zdrojů.

Více informací o našem „výletu“ na Pálečský statek najdete v samostatném příspěvku.

Již v neděli 25. června se Anča a Kája vydaly až do daleké Ostravy, kde v pondělí a v úterý pro děti z MŠ Bohumínská zprostředkovaly workshop Příběh kapky. Oba dny se prostřídaly rovnou tři skupiny a nás moc těší, že jsme mohli sdělit naše povídání o kapičce Jarmilce hned šesti skupinám dětí mateřské školy téměř na druhé straně republiky!

V červenci se budeme věnovat převážně inovaci workshopů a vývoji nových exponátů, a to v rámci office weeku, z jehož loňského předchůdce vykrystalizoval již nabízený workshop Voda v krajině. Určitě se tedy bude příští školní rok na co těšit a nové modely budeme s radostí brát i na veřejné akce! Kromě toho se jednou s výstavou vydáme na příměstský tábor.