INTERAKTIVNÍ WORKHOP – VODA V KRAJINĚ

PROGRAM PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

Naše planeta není zelená, ale modrá. Povrch planety Země je z 71 % tvořen vodou. Voda je všude. Tam, kde ji vidíme – v oceánech, mořích, jezerech, řekách. Je i tam, kde na první pohled nevidíme. Najdeme ji v půdě, v rostlinách i v živých organismech. Lidské tělo je ze dvou třetin tvořeno vodou. Jak je tedy možné, že neustále slyšíme, že je jí málo? Že jí musíme šetřit? Jak to, že je sucho? Jak je možné, že voda není?

Během tohoto interaktivního workshopu se žáci dozví, jak funguje distribuce vody na naší planetě a čím to je, že je jí tak málo, jak všichni říkají. Žáci si na názorných modelech vyzkouší různé prvky krajiny a jejich schopnost vodu zadržet. Pochopí, jak je důležité s krajinou šetrně hospodařit a dozví se konkrétní možnosti, jak krajinu mění lidstvo, ale člověk jako jednotlivec.

Věková skupina1 – 4 ročník (zeměpis, enviromentální výchova, biologie)
Počet studentů na workshop15-30 studentů (jedna třída)
Délka trvání 45 minut
Místo realizaceInteriér či exteriér školy
Cena65 Kč/student*
Klíčová slovaRozložení vody na planetě, povrchová voda, specifika vodních zdrojů v ČR, odtok vody a zádrž vody v krajině, prvky krajiny a jejich schopnost zádrže vody
Výstupy (studenti slyší, vidí na názorných modelech, vše si sami i vyzkouší)Studenti chápou koloběh vody, který má své jasné zákonitosti včetně vlivů globálního oteplování na tento koloběh.
Studenti chápou, že zdrojem vody nejsou pouze řeky a moře, ale i jiné prvky v krajině. Chápou rozložení těchto zdrojů na planetě.
Studenti chápou dosah změn, které v krajině člověk způsobuje včetně jejich ekonomicko-sociálních důsledků, které změny přináší.
Studenti chápou, že různé prvky v krajině zadržují různé množství vody.
Studenti chápou rozdíly mezi přirozenou a antropogenní krajinou a důsledky těchto rozdílů.
Studenti chápou, že různé prvky v krajině zadržují různé množství vody.
Studenti chápou, že člověk se rozhoduje v souvislostech: Cena, efektivita, čas.

* Cena 65 Kč/student platí od objednání 4 skupin. Cena je orientační a vždy se počítá na míru každé škole zvlášť.

Zaujala Vás naše nabídka? 

Kontaktujte nás. Jsme tu pro Vás.

Kontakt pro školy je:

skoly@h2ospodar.cz

tel: +420 724 770 980